Psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna reprezentuje jedno z kilku podejść psychoterapeutycznych. Jako taka cieszy się bardzo dużą popularnością wśród psychoterapeutów i jest bardzo często wykorzystywana podczas leczenia większości zaburzeń psychicznych, w szczególności:

terapia psychodynamiczna Warszawa

Głównym celem leczenia jest pomoc pacjentowi w rozumieniu sposobów, w jaki kreuje on sądy dotyczące rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej i jak te sądy wpływają na jego zachowanie. Powszechnie uważa się, iż leczenie z zastosowaniem terapii psychodynamicznej może zapewnić trwałą zmianę samopoczucia pacjenta, w konsekwencji wpłynąć na jego zachowanie i sposób postrzegania rzeczywistości.

Terapia psychodynamiczna – główne założenia

Wśród cech wyróżniających podejście psychodynamiczne spośród innych nurtów psychoterapeutycznych na uwagę zasługują:

W praktyce terapia psychodynamiczna w znacznej mierze skupia się na aspektach życia psychicznego pacjenta, które są nieświadome. Poprzez ich odkrywanie i uświadamianie terapeuta wraz z pacjentem odkrywają przyczyny określonych niepożądanych zachowań i reakcji pacjenta i starają się im zapobiegać w przyszłości. Istotną rolę w leczeniu psychodynamicznym odgrywa aspekt przeszłych doświadczeń, w szczególności doświadczeń z dzieciństwa oraz uwarunkowania genetyczne, które w sposób bezpośredni determinują nasz rozwój.

Ile trwa skuteczna psychoterapia?

Długość trwania leczenia psychoterapeutycznego jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, m.in.:

W praktyce terapia psychodynamiczna występuje zarówno jako krótko- i długoterminowa. Długość pierwszej nie przekracza sześciu miesięcy. Druga może trwać rok, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.

Warszawa - terapia psychodynamiczna

Osoby zainteresowane terapią psychodynamiczną oraz innymi formami pracy terapeutycznej zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum psychoterapii Dialog w Warszawie. W naszych Gabinetach znajdziecie Państwo wyłącznie wysoko wykwalifikowanych terapeutów specjalizujących się w terapii psychodynamicznej, terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii dla par. Osoby gotowe na rozpoczęcie pracy z terapeutą zapraszamy do kontaktu w celu umówienia pierwszej wizyty w naszym gabinecie.

Umów się na spotkanie z certyfikowanym psychoterapeutą: